Boys Results
- Team Scoring
- 1, Valley Christian 136. 2, Pomeroy 80. 3, St. John-Endicott 54. 4, Mary Walker 51. 5, Garfield-Palouse 49. 6, DeSales 48. 7, Selkirk 43. 8, Republic 38. 9, Odessa 29. 10, Oakesdale 26. 11, Waitsburg 24. 12, Wilbur-Creston-Keller 19. 13, Wellpinit 17. 13, Dayton 17. 15, Columbia 13. 16, Prescott 7. 17, Tekoa-Rosalia 6. 18, Curlew 3.
- 100
- 1, Tyler Slaybaugh (POM) 11.41. 2, David Jackson (REP) 11.66. 3, Brody Fleming (STJ) 11.78.
- 200
- 1, David Jackson (REP) 23.69. 2, Diego Caso (DES) 23.92. 3, Tyler Slaybaugh (POM) 24.02.
- 400
- 1, Taden Hazenberg (REP) 52.94. 2, Will Tollett (STJ) 53.74. 3, Jack Siderius (VC) 53.80.
- 800
- 1, Brendan Snekvik (GP) 2:01.60. 2, Westin Madden (VC) 2:01.65. 3, Wesley Hendrickson (VC) 2:04.61.
- 1,600
- 1, Westin Madden (VC) 4:28.17. 2, Brendan Snekvik (GP) 4:34.29. 3, Wesley Hendrickson (VC) 4:36.55.
- 3,200
- 1, Preston Arnold (VC) 10:07.87. 2, Brendan Snekvik (GP) 10:26.15. 3, Westin Madden (VC) 10:26.20.
- 110 High Hurdles
- 1, Jason Guest (DES) 17.49. 2, David Strode (ODE) 18.48. 3, Julian Rima (WEL) 18.56.
- 300 Hurdles
- 1, David Strode (ODE) 43.45. 2, Jason Guest (DES) 44.33. 3, Lewis Adolph (MW) 46.00.
- 400 Relay
- 1, POM - A 46.45. 2, DES - A 46.45. 3, VC - A 46.53.
- 1,600 Relay
- 1, VC - A 3:40.90. 2, DES - A 3:41.73. 3, GP - A 3:42.10.
- High Jump
- 1, Levi Bowen (POM) 5' 9. 2, Harrison Arnold (VC) J5' 8. 3, Reuben Yutzy (WAI) J5' 8.
- Long Jump
- 1, Brody Fleming (STJ) 19' 7.5. 2, Mateo Morado (COL) 18' 10.25. 3, Job Hill (VC) 18' 7.5.
- Triple Jump
- 1, Tomeko Cates (MW) 43' 6. 2, Michael Egland (SEL) 39' 1.25. 3, Brian Place (TR) 39' 0.5.
- Pole Vault
- 1, Tyler Slaybaugh (POM) 12' 6. 2, Levi Bowen (POM) 11' 0. 3, Robby Van Vogt (POM) 8' 6.
- Discus
- 1, Joseph Steinbach (VC) 129' 4. 2, Avery Anderson (STJ) 115' 1. 3, Dylan Valadez (MW) 115' 0.
- Javelin
- 1, Michael Egland (SEL) 151' 7. 2, Logan Brown (OAK) 149' 3. 3, Jameson Davis (SEL) 141' 4.
- Shot Put
- 1, Joseph Steinbach (VC) 46' 0.5. 2, Reuben Yutzy (WAI) 45' 9. 3, Conner Barkuloo (MW) 43' 11.
Girls Results
- Team Scoring
- 1, Garfield-Palouse, 147.5. 2, Odessa 97.5. 3, Valley Christian 87. 4, Oakesdale 63. 5, DeSales 56.5. 6, Mary Walker 46. 6, St. John-Endicott 46. 8, Pomeroy 41. 9, Wilbur-Creston-Keller 36. 10, Wellpinit 18. 11, Curlew 10. 12, Yakama Nation Tribal 9.5. 13, Republic 8. 14, Prescott 5. 15, Tekoa-Rosalia 4. 16, Selkirk 3. 16, Waitsburg 3. 18, Inchelium.
- 100
- 1, Kyra Brantner (GP) 13.33. 2, Tamia Cates (MW) 13.65. 3, Helen Hellberg-Wilson (DES) 13.94.
- 200
- 1, Alexis Eden (ODE) 28.66. 2, Kaidyn Maioho (WCK) 28.82. 3, Manda Walker (VC) 28.90.
- 400
- 1, Grace Perry (OAK) 1:04.44. 2, Samantha Pfaff (GP) 1:04.53. 3, Adri Caso (DES) 1:05.23.
- 800
- 1, Lucy Hockett (OAK) 2:29.85. 2, Ashleigh Hightree (GP) 2:31.49. 3, Courage Hightree (GP) 2:31.92.
- 1,600
- 1, Ashleigh Hightree (GP) 5:42.60. 2, Lola Edwards (GP) 5:45.65. 3, Courage Hightree (GP) 5:48.39.
- 3,200
- 1, Lola Edwards (GP) 12:35.08. 2, Ashleigh Hightree (GP) 12:57.00. 3, Courage Hightree (GP) 12:59.92.
- 100 High Hurdles
- 1, Hayden Schuh (ODE) 16.66. 2, Reegan Carstensen (ODE) 17.23. 3, HettyLee Laughary (GP) 19.03.
- 300 Hurdles
- 1, Hayden Schuh (ODE) 48.78. 2, Anniston Jimenez (DES) 53.05. 3, HettyLee Laughary (GP) 53.60.
- 400 Relay
- 1, ODE - A 51.34. 2, GP - A 52.70. 3, VC - A 53.30.
- 800 Relay
- 1, DES - A 1:53.74. 2, OAK - A 1:54.61. 3, VC - A 1:54.94.
- 1,600 Relay
- 1, Ashleigh Hightree (GP) 5:42.60. 2, Lola Edwards (GP) 5:45.65. 3, Courage Hightree (GP) 5:48.39.
- High Jump
- 1, Lily Starkel (ODE) 5' 4. 2, Samantha Pfaff (GP) 5' 2. 3, Emery Molina (STJ) 5' 0.
- Long Jump
- 1, Tamia Cates (MW) 17' 11.75. 2, Kyra Brantner (GP) 17' 11.25. 3, Bradyn Henley (OAK) 16' 11.25.
- Triple Jump
- 1, Layla Kelp (WCK) 37' 5. 2, Tamia Cates (MW) 37' 1.5. 3, Bradyn Henley (OAK) 36' 1.5.
- Pole Vault
- 1, Carmen Fruh (POM) 9' 0. 2, Emery Molina (STJ) 7' 6. 3, Reagan McKeirnan (POM) 7' 0.
- Discus
- 1, Danea Norman (WEL) 108' 2.5. 2, Leah Beth Claassen (ODE) 92' 10. 3, Chloe Waddell (STJ) 89' 3.
- Javelin
- 1, Tamia Cates (MW) 135' 2. 2, Hayden Schuh (ODE) 125' 2.5. 3, Brianna Alexeyenko (VC) 108' 1.5.
- Shot Put
- 1, Chloe Waddell (STJ) 33' 11. 2, Danea Norman (WEL) 33' 3. 3, Rowdie Broeckel (STJ) 29' 11.