Boys Results
- Team Scoring
- 1, St. George's 116. 2, Reardan 79. 3, Colfax 77. 4, Chewelah 69. 5, Davenport 60. 5, Northwest Christian 60. 7, Lind-Ritzville 56.5. 8, Kettle Falls 43.5. 9, Liberty 41. 9, Asotin 41.
- 100
- 1, Braydon Bayless (STG) 11.48. 2, Zachary Cooper (COL) 11.64. 3, Jack Johnson (LIB) 11.92.
- 200
- 1, Braydon Bayless (STG) 23.17. 2, Zachary Cooper (COL) 23.50. 3, Zach Klein (LRS) 23.76.
- 400
- 1, Shawn Jones (STG) 50.80. 2, Jack Johnson (LIB) 51.61. 3, Gabe Branstetter (REA) 51.72.
- 800
- 1, Shawn Jones (STG) 1:56.01. 2, Gabe Branstetter (REA) 1:56.27. 3, Jaeger Jacobsen (DAV) 2:00.64.
- 1,600
- 1, Benjamin Morales (STG) 4:27.56. 2, Ty Crockett (CHE) 4:35.87. 3, Jaeger Jacobsen (DAV) 4:38.60.
- 3,200
- 1, Benjamin Morales (STG) 9:52.47. 2, Emmitt Warren (CHE) 10:03.74. 3, Ty Crockett (CHE) 10:04.73.
- 110 High Hurdles
- 1, Benjamin Thomason (CHE) 16.07. 2, Kale Lamecker (NWC) 17.37. 3, Parker Myers (LIB) 18.49.
- 300 Hurdles
- 1, Benjamin Thomason (CHE) 42.21. 2, Kale Lamecker (NWC) 43.48. 3, Parker Myers (LIB) 45.29.
- 400 Relay
- 1, COL - A 43.99. 2, STG - A 44.16. 3, LRS - A 44.75.
- 1,600 Relay
- 1, REA - A 3:30.24. 2, STG - A 3:31.65. 3, LRS - A 3:35.40.
- High Jump
- 1, Richard Alsept (REA) 6' 6. 2, Jalan Clark (NWC) 6' 4. 3, Christian Walling (ASO) 6' 0.
- Long Jump
- 1, Ryan Robinson (COL) 20' 6.5. 2, Braydon Bayless (STG) J20' 6.5. 3, Evan Krupke (REA) 19' 11.5.
- Triple Jump
- 1, Evan Krupke (REA) 41' 6. 2, Christian Walling (ASO) 41' 0.5. 3, Cody Esvelt (KF) 40' 11.5.
- Pole Vault
- 1, Zachary Cooper (COL) 14' 0. 2, Matthew Morgan (COL) 10' 6. 3, Chase Zellmer (DAV) 10' 3.
- Discus
- 1, Walker Rainer (CHE) 137' 8. 2, Wyatt Beardslee (KF) 124' 4. 3, Aidan Chilson (REA) 123' 9.
- Javelin
- 1, Colby Shamblin (NWC) 169' 5. 2, Jaeger Jacobsen (DAV) 151' 10. 3, Peter Rehwaldt (NWC) 144' 9.
- Shot Put
- 1, Brody Boness (LRS) 44' 9.5. 2, Aiden Pakootas (KF) 44' 0.25. 3, Joseph Spuler (NWC) 43' 10.
Girls Results
- Team Scoring
- 1, St. George's 138. 2, Davenport 130. 3, Northwest Christian 105. 4, Kettle Falls 62. 5, Colfax 51. 5, Liberty 51. 7, Lind-Ritzville 44. 8, Reardan 42. 9, Asotin 40. 10, Chewelah 29.
- 100
- 1, Rin Parsons (CHE) 13.53. 2, Carly Browne (ASO) 13.88. 3, Natalie Barker (NWC) 13.92.
- 200
- 1, Glenna Soliday (DAV) 26.87. 2, Trianna Widick (LIB) 28.20. 3, Ella Johnson (KF) 28.25.
- 400
- 1, Savvy Briceno (STG) 1:01.75. 2, Rin Parsons (CHE) 1:03.24. 3, Faith Suttenfield (DAV) 1:05.24.
- 800
- 1, Josie McLaughlin (STG) 2:28.46. 2, Josie Wynecoop (DAV) 2:28.66. 3, Charlotte Soliday (DAV) 2:29.57.
- 1,600
- 1, Josie McLaughlin (STG) 5:19.60. 2, Regan Thomas (STG) 5:20.13. 3, Josie Wynecoop (DAV) 5:29.07.
- 3,200
- 1, Regan Thomas (STG) 11:43.02. 2, Josie Wynecoop (DAV) 12:08.11. 3, Allie Robertson (NWC) 12:08.32.
- 100 High Hurdles
- 1, Glenna Soliday (DAV) 15.53. 2, Anna Hume (KF) 16.64. 3, Trianna Widick (LIB) 17.63.
- 300 Hurdles
- 1, Glenna Soliday (DAV) 47.25. 2, Anna Hume (KF) 50.47. 3, Julianne Garcia (STG) 50.55.
- 400 Relay
- 1, STG - A 52.68. 2, KF - A 52.85. 3, NWC - A 53.07.
- 800 Relay
- 1, STG - A 1:50.12. 2, DAV - A 1:52.13. 3, COL - A 1:55.78.
- 1,600 Relay
- 1, STG - A 4:15.23. 2, DAV - A 4:23.02. 3, LRS - A 4:29.38.
- High Jump
- 1, Naomi Rainwater (DAV) 4' 10. 2, Hailey Demler (COL) J4' 10. 3, Rylie Rettedal (NWC) J4' 10.
- Long Jump
- 1, Kaylee Clark (STG) 16' 2.5. 2, Rachel Sudlow (STG) 15' 11. 3, Rylie Rettedal (NWC) 15' 11.
- Triple Jump
- 1, Kaylee Clark (STG) 34' 1.5. 2, Karyss Pfeffer (KF) 33' 10.5. 3, Rachel Sudlow (STG) 33' 7.5.
- Pole Vault
- 1, Paige Claassen (COL) 9' 0. 2, Zoe Galbreath (LRS) 8' 6. 3, Charlotte Soliday (DAV) 8' 0.
- Discus
- 1, Z'hanie Weaver (LIB) 109' 7. 2, Emersen Sprecher (REA) 95' 4. 3, Saige Galbreath (LRS) 95' 2.5.
- Javelin
- 1, Jensy Jacobsen (DAV) 106' 8.25. 2, Maicy Bothman (LIB) 106' 8. 3, Carly Browne (ASO) 105' 6.5.
- Shot Put
- 1, Hannah Appleford (ASO) 37' 3.25. 2, Henri Osborne (STG) 32' 8.5. 3, Geneva Barker (NWC) 31' 6.5.